image
Alfa a omega pre podnikateľov je kvalitný softvér pre účtovníctvo, fakturáciu, mzdy, sklad, pokladne a reštaurácie od MRP. Olymp ročnej uzávierky je pohoda pri vypracovaní daňových priznaní v MRP účtovných programoch. Značné množstvo money ušetríte účtovaním v MRP účtovných programoch. Už žiadne kros preteky na motocykloch, ale pohoda pri účtovaní v účtovnom systéme MRP-K/S, založenom na architektúre typu Klient/Server.
WAP správy Vytlačiť

MRP-Video server od verzie 4.80 umožňuje prostrednictvom WAP správ zobraziť bežné monitorovacie a poplachové snímky na mobilnom telefóne.

Čo prinášajú WAP správy?

WAP správy umožňujú pomocou mobilného telefónu získať prehľad o dianí v monitorovanom a stráženom objekte. Video server zasíela dva typy WAP správ:

 1. Poplachové - pri poplachu v režime volanie obdržíte na Váš mobilný telefón sériu poplachových WAP správ so zábermi z kamery, u ktorej došlo k narušeniu poplachových zón
 2. Monitorovacie - na vyžiadanie obdržíte na Váš mobilný telefón aktuálne snímky z vybraných kamier. Sú odosielané:
  • - Po obdržaní SMS správy obsahujúcu príkaz v špeciálnom tvare (popis príkazov v manuály a obsahujúci heslo).
  • - Z plánovača úloh.

Ako vyzerá WAP správa?

WAP správa vypadá ako bežná SMS s tým rozdielom, že okrem textovej časti obsahuje aj odkaz na obrázok, ktorý si môžete veľmi jednoducho stiahnúť do mobilného telefónu. WAP správa je v mobilnom telefóne označená ako Správa služby a uložená je buď medzi bežnými SMS alebo v špeciálnej zložke pre Správy služby (záleží na type telefónu).

Aký je rozdiel medzi WAP a MMS správou z videoserveru?

 • Rozdiel v tvare prijatej správy:
  • WAP správu obdržíte ako SMS s textovou časťou (napr. "Videoserver ZlinI: Poplach na Distribuce(2). 30.5.2007 14:25:34") a sami môžete rozhodnúť, či si snímok poplachu do mobilu stiahnete alebo nie.
  • MMS správa je stiahnutá celá ihneď.
 • Rozdiel v nastavení telefónu:
  • Pre príjem WAP správ nieje nutné meniť nastavenie mobilného telefónu.
  • Pre príjem MMS správ z videoserveru je nutné zmeniť nastavenie a bežné MMS (od známych, informačná MMS od operátora, ...) už nebude možné príjmať.
 • Možný rozdiel v cene:
  • WAP správa: Príjem samotnej WAP správy (textová časť + odkaz) je zadarmo, platí sa až za stiahnutú snímku. Sami sa môžete rozhodnúť, ktorý snímok si stiahnete a ktorý nie.
  • MMS správa: Sťahuje sa vždy celá automaticky, za príjem platíte vždy (pokiaľ nemáte paušál pre takto stiahnuté dáta).

Čo potrebujem k odoslaniu WAP správy?

Požiadavky k odoslaniu WAP správ sú rovnaké ako k odoslaniu MMS. K MRP-Video serveru musí byť pripojený GSM modem (popr. telefón).

Čo potrebujem pre príjem WAP správy?

Bežný mobilný telefón, ktorý podporuje WAP a ktorý obsahuje prehliadač obrázkov (To spĺňajú takmer všetky súčastné typy mobilných telefónov.). Výhodou je telefón, ktorý umožňuje zoomovanie obdržaných snímkov.

Aká je cena za odoslanie WAP správy?

Za odoslánie WAP správy platíte Vášmu telefónnému operátorovi (Orange, O2, T-Mobile, Vodafone) rovnako ako za odoslanie bežnej SMS. V prípade, že na MRP-Video serveri nemáte k dispozíci pripojenie k Internetu, tak je potrebné pripočítať cenu za upload obrázkou na MRP-Centrum (cena za prenesené data cez GPRS).

Aká je cena za prijatie WAP správy?

Príjem samotnej SMS je zadarmo, platí sa ale operátorovi (Orange, 02, T-Mobile, Vodafone) za stiahnutie obrázka. Podľa konfigurácie telefónu sa obrázky sťahují WAP-om cez GPRS alebo WAP-om cez GSM data.