image
Alfa a omega pre podnikateľov je kvalitný softvér pre účtovníctvo, fakturáciu, mzdy, sklad, pokladne a reštaurácie od MRP. Olymp ročnej uzávierky je pohoda pri vypracovaní daňových priznaní v MRP účtovných programoch. Značné množstvo money ušetríte účtovaním v MRP účtovných programoch. Už žiadne kros preteky na motocykloch, ale pohoda pri účtovaní v účtovnom systéme MRP-K/S, založenom na architektúre typu Klient/Server.
Požiadavky na technické vybavenie verzia 5 Vytlačiť

Tu nájdete popis minimálnej konfigurácie pre videosystémy verzie 5

Požiadavky pre verziu 4 nájdete tu.

PC MRP - Video SERVER

Operačný systém Windows 7 (32-bit), Windows Vista (32-bit), Windows XP (32-bit)
Procesor Intel Core2 Duo a rýchlejší
Základná doska s čipsetom Intel
RAM 2 GB
Harddisk Podľa množstva ukladaných snímkov (minimálne 20GB). Jeden snímok zaberá na pevnom disku cca 5-10kB. Údaj sa vzťahuje k rozlíšeniu 384x288 a použitému komprimátoru Indeo Video 5
Grafická karta Nedoporučujeme používať grafické karty integrované na základnej doske.
Voľné sloty Podľa prevedenia:
Standard RT: 1 PCI-express
Professional RT: 2 PCI-express
Ďalšie Myš alebo iné polohovacie zariadenie, CD-ROM jednotka pre inštálaciu.

PC MRP - Video KLIENT

Operačný systém Windows XP, Windows Vista, Windows 7/8/10
Ďalšie Myš alebo iné polohovacie zariadenie, CD-ROM jednotka pre inštálaciu

Sieť LAN

Běžná Ethernet s protokolom TCP/IP

Internet

V prípade požiadavky na pripojenie k Internetu je nutné, aby v objekte, v ktorom je nainštalovaný počítač MRP-Video server, bolo k dispozícii stále pripojenie k Internetu s pevnou verejnou IP adresou. MRP-video server potom môže byť na internete priamo, alebo môže byť aj v lokálnej sieti (potom je nutné ešte nastaviť router). Počítač MRP-Video klient môže byť pripojený k Internetu ľubovolne.

Telefónna sieť

Bežná analogická alebo ISDN telefónna linka, sieťe GSM.

Modemy

Pre pevnú sieť bežné s protokolom V34+ a vyšším.

GSM modemy a telefóny

Pre posielanie SMS správ doporučujeme použíť u počítača Video-server také GSM modemy či telefóny, ktoré je možné pripojiť špeciálnym káblom na COM port alebo USB port. Testované telefóny: Siemens ES75, Siemens MC35i Terminal, Nokia 7110, Nokia 6210, Nokia 6310i, Siemens C55.
V prípade pripojenia k USB portu je potrebné, aby k takémuto modemu boli k dispozícii ovládače, ktoré vytvoria v operačnom systéme emulovaný COM port - tak je tomu napríklad u modemu Siemens ES75.

Kamery - analógové

Bežné monochromatické alebo farebné CCD kamery s výstupom na koaxiálny kábel.

Prepojovací kábel medzi analogovými kamerami a počítačom MRP - Video server:

Koax o menovitej impedanci 75 ohmů. Od každej videokamery jeden samostatný kábel vedúci do MRP-Video serveru. Na strane kamier zakončený konektorom podľa typu kamier (obvykle BNC), na strane MRP-Video serveru zakončený konektorem BNC - samec (v prevedení Professional Extra BNC-samica). Dĺžka káblu závisí na útlumu konkrétneho káblu, ktorý by nemall presiahnúť 3 dB, štandardne môžeme uvažovať o dľžke každého káblu cca 100 m.

IP kamery

Požiadavky sú uvedené na stránke IP kamer.